אנו גאים להיות חממה לשחקנים צעירים ואלופים שיודעים לתפוס את התלמידים שלכם בכוח המבט, הכריזמה והרגישות.

מעבר להיותם שחקנים, הם נושאים גם בכובע של מנחי המופע ויודעים לדבר עם הילדים מלב אל לב ובגובה העיניים

הצוות שלנו!!

תומר קופל

בוגר סמינר הקיבוצים.

"הבמה היא המקום שבו כל הדאגות והכאבים נעלמים לי. אולם מלא, קהל מתרגש או מתפוצץ מצחוק הם התרופה שלי"

כשאני משחק ב"מהנאה להנאה" אני מצליח לגעת בבני נוער בצורה הכי ישירה שיש, לראות ולהרגיש כיצד הסיפורים מוכרים להם, מדברים אליהם ומשפיעים עליהם.

אני רואה את  הנער בשורה האחרונה שנכנס עם קפוצ'ון על הראש ומבט של "רק לא עוד הצגה חופרת", יוצא לאט מהקליפה, מתמגנט לסיפור, ובסוף נגש אליי ללחוץ יד ולהגיד "תודה".

חוויתי הרבה רגעים מרגשים במהלך השנים שבהן אני מופיע ב"מהנאה להנעה": מחמאות, שאלות של תלמידים שמרגישים בנוח לשתף אותי אבל הכי כיף לשמוע אותם אומרים לרכזת ביציאה ש"זה המופע הכי טוב שהבאתם לנו "

יונתן בק

בוגר סטודיו למשחק ניסן נתיב בירושלים, ותואר ראשון בבימוי באוניברסיטת תל-אביב

"יש צופים שמביטים על ההצגה ולא מורידים את העיניים. פוערים עיניים רחבות, מרותקים. כשאני על הבמה - אני משחק בשבילם,

אני חי מהמבט הזה"

בד"כ בתיאטרון, השחקן לא רואה את הצופה, התאורה מסנוורת, כשחקן- אתה לבד.

אבל כשאני משחק ב"מהנאה להנאה" אני רואה תוך כדי ההצגה על  העיניים של הילדים וההורים ניצוץ של הבנה, חיוך, תחילת שינוי. אני שומע את השאלות שלהם מדבר אליהם בהתאם למי שהם... זו חוויה נפלאה, לנהל הצגה שהיא גם דיון.

רגע מרגש- באחת ההופעות ילד אחד בשורה הראשונה (!) לא הפסיק להפריע. ייחלתי שהמורה תוציא אותו. לקראת סיום,  אני שר ורוקד בסגנון ראפ, ראיתי את הילד נכנס לקצב ומתחיל להתנועע. העליתי אותו לבמה והוא התחיל לרקוד איתי, בגרוב מטורף... כל הילדים מחאו לו כפיים, ובדקות האחרונות הוא התבונן במבט קשוב ושקט. בסוף הוא ניגש אליי וחלק חוויה אישית. 

יגל תמיר

בוגר בי"ס "הדרך" ומשחק מול מצלמה אצל רותי דייכס

 "חוקר אדם ואדמה"

שחקן, חייכן ואוהב חיים ידוע. מגיע מעולם אומניות הלחימה והטיפול בתנועה, נושק לעולם החינוך הבלתי פורמלי עם נוער בסיכון וילדים עם צרכים מיוחדים. אוהב אנשים ובעל ותק של 30 שנה בלמידת האנושות.

"מהנאה להנעה" בשבילי זה שילוב של שליחות ומהות

רגע מרגש- נער הגיע אליי בסוף אחד המופעים ושיתף אותי בהתמכרות שהייתה לו בעבר, בהתמודדות איתה ובהשלכות שלה עליו.

תמר מלאכי

בוגרת "גודמן" בי"ס למשחק בנגב.

"אני עושה בחיים את מה שאני אוהבת, זה הכי מפתח אותי והכי מלמד, וזה שווה כל רגע."

בשבילי תיאטרון "מהנאה להנעה" זה השילוב המושלם של שני התחומים החשובים בחיי - חינוך ותיאטרון. זאת עשייה משמעותית בשבילי, מאתגרת, מספקת.. טקסטים מעולים וחשובים שכייף לשחק וכייף גם לצפות. 

רגע מרגש- כמעט בכל מופע ניגשים נערים ונערות לשתף ולשאול שאלות. תגובה שזכורה לי במיוחד הייתה מנערה שאמרה לי "המופע הזה היה מאד חשוב, אני ראיתי את עצמי בסיטואציות שאת חלקן חוויתי,  אם הייתי רואה את ההצגה לפני- הייתי יכולה להימנע מהם. לי זה כבר קרה אבל אני שמחה שילדים אחרים רואים את זה עכשיו וזה ייתן להם את הכלים להתמודד"

איציק מלמד

בוגר בית צבי ו"טכניקה".

"כשאני עולה על במה זה בשביל אחת משתי מטרות: לגרום לאנשים לצחוק או להעביר להם מסר ערכי וחינוכי. שתי מטרות אלו מביאות לי סיפוק אדיר במידה והצלחתי :)"

בשבילי לשחק ב"מהנאה להנעה" זאת שליחות, אני מאמין שאני מעביר מסרים חינוכיים ועוצמתיים לילדים שהם דור העתיד.

רגע משמעותי- בסיום מופע, ילד מקסים ניגש וסיפר לי על מקרה עם חבר שלו והתייעץ איתי מה לעשות.

שחר פרחי

בוגר בי"ס "הדרך".

"אימפרוביזציה ואילתור זה הבית שלי. אל תנסו אותי".

 

בשבילי לשחק ב"מהנאה להנעה" זו שליחות. המפגש עם בני הנוער מזכיר לי את התקופה בה אני הייתי תלמיד בעצמי, מוקף בלא מעט פיתויים והתנסויות.

רגע משמעותי-  הרגע בו אני מופיע מול 300 תלמידים בביס בו אני למדתי כנער. אני שומע את קולו של המורה האהוב עלי מכל. המחנך שלי. עצרתי את ההצגה ולא הפסקתי להודות לו על שהאמין  בי שאהיה שחקן כשאגדל. זו הייתה סגירת מעגל עבורי.

יגאל סלקובסקי

בוגר גודמן בית הספר למשחק בנגב

 

בשבילי לשחק ב"מהנאה להנעה" זאת הרגשה של שליחות- אני עושה משהו שיכול לגרום לנוער להתנהג או לפעול אחרת

 

רגע משמעותי- אמא נגשה כועסת בסוף המופע ודיברה אלי כאילו אני הדמות שהצגתי. היא התקשתה להפריד ביני כשחקן לבין הסיפור שהועלה והיה אמור לעורר כעס. אחרי ששוחחנו היא אמרה שאני שחקן כל כך מצוין והיא פשוט נכנסה לסיפור.

תגובות הצופים מזכירות  לי כל פעם מחדש כמה הנושאים שאנו מדברים עליהם הם כל כך חשובים לנוער כדי לעזור להם להבין איך לפעול באותן סיטואציות.

דנה קיילה

בוגרת סמינר הקיבוצים

"משתדלת לזכור תמיד שבאנו לכאן בשביל להינות ולרפא ושהחיים הם גן של משחקים.."

 

בשבילי לשחק ב"מהנעה להנאה" זה להישאר טינייג'ארית נצחית.

 

היו כל כך הרבה רגעים משמעותיים שקשה לבחור. הייתה הצגה אחת שבאה אלי ילדה דומעת אחרי ההצגה חיבקה אותי חזק ואמרה לי ששיחקתי אותה, שהיא עברה משהו דומה למה שעברתי, ושהצפייה  גרמה לה לסלוח לעצמה...

עופר ירושלמי

בוגר ניסן נתיב בירושלים

"מאמין באמונה שלמה בשינוי שתיאטרון יכול ליצור בכל צופה ובנו כחברה"

לשחק ב''מהנאה להנעה'' זו מתנה בשבילי - אני זוכה לדבר בגובה העיניים עם ילדים ונוער על הדברים שהכי מעסיקים, מרגשים ומטרידים אותם. כשאני עד  לרגעים בהם פתאום נופל אסימון, וכל התפיסה לגבי הנושא משתנה ומתפתחת.

רגע מרגש- אחרי אחת ההופעות הראשונות ניגש אני נער וסיפר על בריונות שהוא חווה כבר זמן מה. הבנתי שזו הפעם הראשונה שהוא מספר על כך למבוגר, ושההופעה אפשרה לו להרגיש שזה בסדר לשתף ולבקש עזרה - זה היה מאוד מרגש.

טל זולטי

בוגרת סמינר הקיבוצים

המוטו שלי בחיים הוא "להגיד כן ו.."

בשבילי לשחק ב"מהנעה להנאה" זה שילוב של כיף ושליחות.

רגע משמעותי- אני מתרגשת כשילדים באים בסוף ההצגה, בגלל שהזדהו עם הסיפור, יש להם צורך לשתף אותי בחוויות אישיות וקשיים. עצם זה שעוררתי אותם לא לשמור בבטן, לשתף ואולי גם לבקש עזרה- זה שווה את הכל.

חינוך בוער בך וחיידק התיאטרון מקונן בך?

בואו להיות חלק מתיאטרון "מהנאה להנעה"!

אלון ללייב

בוגר בית צבי

 

אני מאמין ש- "show must go on!"

 

בשבילי לשחק ב"מהנאה להנעה" זה להיות מסוגל להשפיע על הקהל הני הנוער שיושב וצופה בי ולצייד אותם בתובנות לחיים. 

 

רגע משמעותי- בסוף אחד המופעים ניגשה אליי נערה וסיפרה על מקרה הטרדה שהיא חוותה. היא לא דיברה על המקרה לפני כן עם אף אחד ובעקבות המופע היא קיבלה את האומץ לדבר ולספר ולקבל עזרה.