top of page

אנו גאים להיות חממה לשחקנים צעירים ואלופים שיודעים לתפוס את התלמידים שלכם בכוח המבט, הכריזמה והרגישות.

מעבר להיותם שחקנים, הם נושאים גם בכובע של מנחי המופע ויודעים לדבר עם הילדים מלב אל לב ובגובה העיניים

צוות.jpg

הצוות שלנו!!

תומר קופל

בוגר סמינר הקיבוצים.

"הבמה היא המקום שבו כל הדאגות והכאבים נעלמים לי. אולם מלא, קהל מתרגש או מתפוצץ מצחוק הם התרופה שלי"

כשאני משחק ב"מהנאה להנאה" אני מצליח לגעת בבני נוער בצורה הכי ישירה שיש, לראות ולהרגיש כיצד הסיפורים מוכרים להם, מדברים אליהם ומשפיעים עליהם.

אני רואה את  הנער בשורה האחרונה שנכנס עם קפוצ'ון על הראש ומבט של "רק לא עוד הצגה חופרת", יוצא לאט מהקליפה, מתמגנט לסיפור, ובסוף נגש אליי ללחוץ יד ולהגיד "תודה".

חוויתי הרבה רגעים מרגשים במהלך השנים שבהן אני מופיע ב"מהנאה להנעה": מחמאות, שאלות של תלמידים שמרגישים בנוח לשתף אותי אבל הכי כיף לשמוע אותם אומרים לרכזת ביציאה ש"זה המופע הכי טוב שהבאתם לנו "

יונתן בק

בוגר סטודיו למשחק ניסן נתיב בירושלים, ותואר ראשון בבימוי באוניברסיטת תל-אביב

"יש צופים שמביטים על ההצגה ולא מורידים את העיניים. פוערים עיניים רחבות, מרותקים. כשאני על הבמה - אני משחק בשבילם,

אני חי מהמבט הזה"

בד"כ בתיאטרון, השחקן לא רואה את הצופה, התאורה מסנוורת, כשחקן- אתה לבד.

אבל כשאני משחק ב"מהנאה להנאה" אני רואה תוך כדי ההצגה על  העיניים של הילדים וההורים ניצוץ של הבנה, חיוך, תחילת שינוי. אני שומע את השאלות שלהם מדבר אליהם בהתאם למי שהם... זו חוויה נפלאה, לנהל הצגה שהיא גם דיון.

רגע מרגש- באחת ההופעות ילד אחד בשורה הראשונה (!) לא הפסיק להפריע. ייחלתי שהמורה תוציא אותו. לקראת סיום,  אני שר ורוקד בסגנון ראפ, ראיתי את הילד נכנס לקצב ומתחיל להתנועע. העליתי אותו לבמה והוא התחיל לרקוד איתי, בגרוב מטורף... כל הילדים מחאו לו כפיים, ובדקות האחרונות הוא התבונן במבט קשוב ושקט. בסוף הוא ניגש אליי וחלק חוויה אישית. 

הודיה וייסנשטרן

הודיה ויסנשטרן, שחקנית, אמנית, יוצרת וזמרת, בוגרת סטודיו למשחק "ניסן נתיב". 

"אני פועל, משמע אני קיים".

"מהנאה להנעה" בשבילי כשאני משחקת, אני משתמשת בכלי האהוב עליי ביותר כדי להעלות/לשנות מודעות לנושאים ככ מהותיים וחשובים בחייהם של המתבגרים. זה נותן לי המון סיפוק ותחושת שליחות.

רגע מרגש- היו המון רגעים. אחד מהם היה אחרי אחת ההצגות שהגיעה אליי תלמידה ובעיניים דומעות הודתה לי על אחד המונולוגים שאני מבצעת בהצגה שעוסק בדימוי עצמי. היא אמרה שהיא כל כך  הזדהתה ושזה מאוד עזר לה.

מודה שזה מאד ריגש אותי.

הודיה- תמונה.jpg

תמר מלאכי

בוגרת "גודמן" בי"ס למשחק בנגב.

"אני עושה בחיים את מה שאני אוהבת, זה הכי מפתח אותי והכי מלמד, וזה שווה כל רגע."

בשבילי תיאטרון "מהנאה להנעה" זה השילוב המושלם של שני התחומים החשובים בחיי - חינוך ותיאטרון. זאת עשייה משמעותית בשבילי, מאתגרת, מספקת.. טקסטים מעולים וחשובים שכייף לשחק וכייף גם לצפות. 

רגע מרגש- כמעט בכל מופע ניגשים נערים ונערות לשתף ולשאול שאלות. תגובה שזכורה לי במיוחד הייתה מנערה שאמרה לי "המופע הזה היה מאד חשוב, אני ראיתי את עצמי בסיטואציות שאת חלקן חוויתי,  אם הייתי רואה את ההצגה לפני- הייתי יכולה להימנע מהם. לי זה כבר קרה אבל אני שמחה שילדים אחרים רואים את זה עכשיו וזה ייתן להם את הכלים להתמודד"

איציק מלמד

בוגר בית צבי .

"״מאמין שנולדתי להפיץ אור לאנשים בדיוק כמו השם שלי והבמה היא הפלטפורמה שמאפשרת לי את זה כי בה אני יכול להיות הכי זוהר , הכי כריזמטי והכי אני.״"

בשבילי לשחק ב"מהנאה להנעה" אני מרגיש תחושת שליחות, בני נוער הם העתיד שלנו והפוטנציאל האינסופי שלהם יכול להגיע למרחקים שאי אפשר לתאר, זו שליחות עבורי להביא להם תוכן איכותי בצורה הטובה ביותר . כשאני עומד על הבמה מולם מרגיש שכל הגוף שלי מתגייס למטרה ותחושת הסיפוק של אחרי ההצגה היא עצומה, כיף לשחק חומרים שאני עומד מאחוריהם.

רגע משמעותי- רגע מרגש שחוויתי על הבמה במופע ״משקה משקר״ היה כששמעתי את תגובות הנערים לקטע השיא של ההצגה כשאנחנו מציפים את הסיכון של פגיעה מינית תחת השפעת אלכוהול. ברגע הזה  והבנתי עד כמה זה בוער בהם ועד כמה ההשפעה שלנו במופע הזה עוצמתית.

ליאור משיח.JPG

תומר אופנר

בוגר ניסן נתיב בירושלים.

אני מאמין בכוחו של התיאטרון להשפיע ולהביא לשינוי תפיסה מחשבתית, ליצור אמפתיה לרעיונות חדשים ולגרום ל"הפלת אסימונים" אצל הצופה לגבי חייו.

 

בשבילי לשחק ב"מהנאה להנעה" מדברים  הרבה על "הנוער של היום" וכמה חשוב לחנך ולהעמיק את ההשקעה בדור העתיד. אני מרגיש שזה בדיוק מה שקורה בהצגות של רות גנאל. אנחנו נוגעים בבעיות הכי עמוקות המעסיקות את  בני הנוער, עוזרים להם להתמודד, לפתוח את הראש, גורמים להם להזדהות עם הסיפורים ומנתחים אותם איתם בין לבין וגם אחרי ההצגה ומוודאים שהמסרים אכן עברו כראוי.

רגע משמעותי- הרגעים המרגשים ביותר קורים אחרי ההצגה כשניגשים אליי בני נוער ומשתפים בתחושות שלהם. לא פעם יצא שההצגה למעשה היוותה טריגר עבורם וגרמה להם לשתף בפעם הראשונה ולבטא במילים מחשבות או סודות שהעמיסו עליהם רגשית. זאת הזדמנות עבורם לבקש עזרה או ייעוץ ואני מוודא שאכן זה קורה. אלה רגעים שבהם אני מרגיש שיש משמעות לחיי.

תומר אופנרjpg.jpg

יגאל סלקובסקי

בוגר גודמן בית הספר למשחק בנגב

 

בשבילי לשחק ב"מהנאה להנעה" זאת הרגשה של שליחות- אני עושה משהו שיכול לגרום לנוער להתנהג או לפעול אחרת

 

רגע משמעותי- אמא נגשה כועסת בסוף המופע ודיברה אלי כאילו אני הדמות שהצגתי. היא התקשתה להפריד ביני כשחקן לבין הסיפור שהועלה והיה אמור לעורר כעס. אחרי ששוחחנו היא אמרה שאני שחקן כל כך מצוין והיא פשוט נכנסה לסיפור.

תגובות הצופים מזכירות  לי כל פעם מחדש כמה הנושאים שאנו מדברים עליהם הם כל כך חשובים לנוער כדי לעזור להם להבין איך לפעול באותן סיטואציות.

נוי חריזי

בוגרת בית ספר למשחק "הדרך"

" לאנשים תמיד יהיה מה להגיד, תעשה מה שאתה רוצה"

 

בשבילי לשחק ב"מהנעה להנאה" זו ההרגשה שאני יכולה להשפיע על דור העתיד, אני מרגישה שליחות שבה אני עוזרת לנוער בסיטואציות שבד"כ לא נוח לדבר או לשאול עליהם ודרך ההצגה הכל מותר פתאום הם יכולים- יש להם את המקום לחשוב ולדבר על זה

 

רגע משמעותי- אחרי ההצגה ניגש אלינו ילד ששיתף בסיפור האישי שלו וביקש עצות וסוג של אישור מאיתנו שאייך שהוא נהג זה בסדר.  הוא אמר שלא היה לו נעים לספר לחברים או משפחה ואני שמחתי שהיה לו מקום לפרוק כי נראה שהוא סחב את זה על הגב תקופה ארוכה  ועכשיו הוא יודע שהכל בסדר ושהוא פעל נכון.

נוי חריזי.JPG

חינוך בוער בך וחיידק התיאטרון מקונן בך?

בואו להיות חלק מתיאטרון "מהנאה להנעה"!

אלון ללייב

בוגר בית צבי

 

אני מאמין ש- "show must go on!"

 

בשבילי לשחק ב"מהנאה להנעה" זה להיות מסוגל להשפיע על הקהל הני הנוער שיושב וצופה בי ולצייד אותם בתובנות לחיים. 

 

רגע משמעותי- בסוף אחד המופעים ניגשה אליי נערה וסיפרה על מקרה הטרדה שהיא חוותה. היא לא דיברה על המקרה לפני כן עם אף אחד ובעקבות המופע היא קיבלה את האומץ לדבר ולספר ולקבל עזרה.

bottom of page