All rights reserved© כל הזכויות שמורות לרות גנאל

                                                                           

 1. הרצאות להורי מתבגרים: גיל ההתבגרות-  ריאליטי של הישרדות
 
"אזהרת צונאמי"
גיל ההתבגרות לעיתים מתגנב בשקט ולעיתים מתנפץ כגל צונאמי ותופס את ההורים לגמרי לא מוכנים...
בואו לשמוע הרצאה מצחיקה וסוחפת אודות הגיל והתרגיל: מאפייני חשיבה והתנהגות (יש היגיון מאחורי השיגעון!) הצרכים שמאחורי הצרחות ומה עוד אפשר לעשות (חוץ מלתרגל נשימות)


 "גיל ההתבגרות- המשימה: הישרדות"
הילד נכנס אל גיל ההתבגרות ומעבר להפקת מסיבת בר/בת מצווה שלא תשכח, המשפחה כולה מתחילה לעבור תהפוכות.
מצבי הרוח, מרדנות, הסתגרות והעדפת החברים הם רק חלק מביטויי הגיל.
אתכם, ההורים, אף אחד לא הכין למצב הזה וההתמודדות- מאתגרת מאין כמותה. הנכם מוזמנים  לערב המוקדש לכם- ההורים.
הרצאה מרתקת ומפתיעה על הורות ועל  גיל ההתבגרות, כמו שאף פעם לא הכרתם-  גבולות, סיכונים, ותקשורת עם מתבגרים.
 

"אמא, יש מצב שאת קונה לי אושר?"
בעידן בו ג'ינס ממותג גורם לילד לחשוב שאני האמא הכי טובה בעולם, אולי באמת אפשר לקנות אושר בסייל? הורים למתבגרים חווים אושר כמושג שברירי ביותר…
ההורמונים התוססים מעלים ומורידים את מפלס האושר הביתי ברגע. הנכם מוזמנים לשעה חצי של עיסוק באושר-שלכם ושל ילדכם.
אזהרה: יש סיכוי שתצאו יותר מאושרים משנכנסתם.
 

 "זיהוי ערכים – מכשיר גי'.פי.אס להורים"
הורים למתבגרים ניצבים מול דילמות אינסופיות- להרשות או לא להרשות? לקנות או לא לקנות? להעניש או לפחד מתגובת הילד? ערכים הם כלי יעיל בקבלת החלטות ומצפן לצורך ניווט המשפחה .
זיהוי הערכים מחדד את הגבולות ההוריים וממקד את השקעת האנרגיה ההורית בעיקר במקום בטפל.
 

"רשת בטחון או רשת אבדון"
מתבגרים מבלים שעות רבות מול מסך המחשב. מי נמצא מהצד השני? מה הוא מציע לילד שלכם? עד כמה אתם סומכים על תשובתו ועל יכולתו לקבל את ההחלטה הנכונה? הרצאה מאלפת אודות סכנות ופיתויים- ברשת ומחוצה לה, מיניות, אלימות וכדורים משני מצב תודעה…
דברים שלא ידעתם ושאין לכם את החופש לבחור שלא לדעת….


"המילים שעושות את ההבדל"
לנהל שיחה עם מתבגר זו משימה מאתגרת גם להורה פטפטן. התגובות המתקבלות מתחילות ב"בסדר" עוברות ל"סבבה" ומסתיימות, מהר מדי, ב"אמא, את חופרררררת!". ההרצאה עוסקת בשאלות איך ועל מה מדברים, על מה עדיף לא לדבר , מה יפתח את השער לשיחה טובה ומה עלול לסגור את השער מול פרצופנו המשתאה: "מה שוב אמרתי לא בסדר?"
 

 "עצור! (אמור להיות) גבול לפניך..."
הצבת גבולות היא אחת המשימות ההוריות הפחות נעימות וכשמדובר במתבגרים זה הופך להיות מסוכן באמת... האם אפשר לוותר לגמרי ולסמוך עליהם שידעו מה טוב עבורם? ומה קורה כשהם לא מתייחסים? בואו לשמוע הרצאה הכוללת תובנות ובעיקר הדרכה מעשית להתמודדות ב"שטח אש".
  2. הרצאות להורי ילדים בגן/ יסודי: ילדים קטנים - אתגרים גדולים  
 
"למה לעזאזל אמרתי את זה?"
הורים רבים נסחפים ברגע של כעס, צועקים את אשר ליבם ודקה אחר כך מתחרטים ומתייסרים.
מותר לצעוק? האם הילד יזכור לנצח את האמירות המיותרות שלנו? מה מתאים ומה לא מתאים להגיד בסיטואציה מסוימת?
בואו ללמוד מה אומרים, איך אומרים ומתי עדיף פשוט לא להגיד כלום...
 

 "סמכות הורית- יש חיה כזאת?"
הצבת גבולות בחינוך ילדים היא משימה מורכבת בכל גיל וככל שהילד גדל- הדילמות מתרבות.
מאיזה גיל לקנות לילד סלולארי? להרשות לילד לעבור לגור בתוך ווטס-אפ? מה אסור שיראו בטלוויזיה? האם להתערב במריבות חברתיות או לסמוך על הילד שיסתדר?
אפשר להעניש? איפה עובר הגבול שבין "מותר" ל"אסור" ? ולמה כל הוראה פשוטה הופכת לוויכוח מתיש???
סמכות הורית הפכה  מושג שגור בפי רבים אך בפועל היא נעדרת מרוב הבתים. ההרצאה תעסוק בחשיבות הגבולות במשפחה ובדרכים לחיזוק הסמכות ההורית.


"קין והבל בסלון שלי"
אחת התלונות השכיחות של הורים היא מריבות בין אחים, קנאה ותחרות. ההורים המותשים נאלצים לכהן כוועדת חקירה וכשופטים אך המריבות רק מתרבות. בואו ללמוד מדוע הילדים רבים, מה מגביר קנאה, מה יכול ההורה לעשות כדי לצמצם מריבות ומתי לא להתערב.
 

 "שלום כיתה א'"
 ההרצאה להורים בנושא המעבר לכתה א' תעסוק בנושאים הבאים: בשלות הילד והדרכים בהן ההורה יכול לקדם אותה, מוכנות והכנה רגשית, חברתית ולימודית ומערכת היחסים הרצויה בין ההורה לבית הספר. ההרצאה הנה חווייתית, מרתקת, מצחיקה, ומעשירה את ההורים במידע רב ובכלים להתמודדות.
 

 


3. קבוצת הדרכה להורים


הורות היא לא סיפור ילדים ובוודאי שאינה עניין פשוט או מובן מאליו. לעתים דומה שאיבדנו את האינסטינקט הטבעי להורות והתבלבלנו מרוב תיאוריות ועצות טובות...
מטרת הקבוצה היא לרכוש כישורי הורות, לקבל ידע אודות מה מתאים לילד בכל גיל, לתת להורים  בטחון כשהם פועלים נכון, ושחרור מחרדות, רגשות אשמה ותחושת חוסר אונים.
קבוצת הדרכה כוללת 8-10 מפגשים, אחת לשבוע בשעות הערב למשך שעה וחצי ולרוב ההשתתפות מסובסדת ע"י הרשות המקומית והרשות למלחמה בסמים.
 

התכנים להורי הגיל הרך/גיל הביניים: תקשורת חיובית ודימוי עצמי, הצבת גבולות וסמכות הורית, פנאי וזמן איכות, קנאת אחים והכנה להולדת אח, מוכנות לכיתה א'/ התמודדות עם בית הספר, חינוך למניעת סיכונים, חינוך לערכים ועוד.
 

התכנים להורי מתבגרים: גיל ההתבגרות, תקשורת חיובית, פתרון קונפליקטים, הצבת גבולות למתבגרים, סמים ואלכוהול, זוגיות ושיתוף פעולה בין הורים, חינוך לעצמאות ועוד.
 

למי הקורס מתאים?  לכל הורה, גם למי שמרגיש "הורה טוב" ורוצה ללמוד, להעשיר את עצמו ולהתפתח כהורה וכאדם. המפגשים הם חווייתיים, כוללים הדרכה מעשית , כלים וטיפים שימושיים.